07.10.2016

"Angielski. Powieść dla dorosłych z ćwiczeniami. Serena's Nocturnes" C.S. Wallace
Autor: C.S. Wallace
Wydawnictwo: Edgard
ISBN: 978-83-7788-781-3
Data wydania: 29.08.2016
Stron: 128

 
 
 
 
 
W ostatnich latach rynek pomocy do nauki języków obcych bardzo się rozwinął. Uczący się mają do dyspozycji programy komputerowe, platformy internetowe, a nawet kontakt z native speakerami. Przy takiej ofercie zwykły podręcznik wypada dość blado. Czy oznacza to, że papierowe pomoce nie mogą już być atrakcyjne? Wiele zależy od wyobraźni wydawnictw. Jedno z nich po raz kolejny mnie zaskoczyło. Wydawnictwo Edgard, bo o nim mowa, wydawało już kryminały czy thillery w językach obcych, pojawiły się również gamebooki, jednak nic nie przygotowało mnie na nadejście książki erotycznej z ćwiczeniami. "Serena's Nocturnes" to nic innego jak erotyczny romans, w którym między kolejnymi rozdziałami znajdziecie szereg ćwiczeń sprawdzających poziom zrozumienia tekstu, przyswojenia nowych słówek itp.

Sama historia jest stosunkowo prosta. Serena właśnie zaczyna pracę jako stewardessa. Jej partner, Greg, nie jest szczególnie zachwycony jej zajęciem, obawiając się, że już wkrótce dziewczyna ulegnie pokusie i go zdradzi. Paradoksalnie właśnie jego podejrzenia sprawiają, że Serena zaczyna myśleć o Philu, dawnym nauczycielu muzyki, w którym się podkochiwała. Zbieg okoliczności sprawia, że wkrótce go spotyka, a dawna namiętność odżywa. Czy to już koniec związku z Gregiem?
 
Całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Nie ukrywam, że momentami chciałoby się pominąć ćwiczenia i od razu przejść do kolejnego rozdziału. Nie ma w tym jednak nic złego, do ćwiczeń przecież zawsze można powrócić. Warto zwrócić uwagę na tłumaczenie trudniejszych słówek na marginesach, dzięki czemu nie musimy stale wertować słownika. Książka przeznaczona jest dla osób władających językiem angielskim na poziomie średnio zaawansowanym.
 
Myślę, że niecodzienny pomysł wydawnictwa bardzo dobrze się sprawdzi. Ekscytująca opowieść to gwarancja dobrych wyników, przy stosunkowo małym nakładzie pracy. Tu po prostu nie myśli się o nauce, bardziej naturalnie przyswaja nowe słownictwo. Myślę, że książka stanowi fajny pomysł na prezent dla wszystkich uczących się języka angielskiego. Zachęcam.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...